Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Hakkımızda

Nilüfer Gıda 2004 yılında adını aldığı Bursa 'nın Nilüfer ilçesinde, öncelikle dondurulmuş gıdalar konusunda faaliyet göstermek üzere limited şirket olarak kuruldu.

Şirketimiz kurucusu Mustafa Köse, 1975 yılında Kayseri 'de kurulmakta olan MEY-Buz AŞ. 'de göreve başladı. Türkiye 'de ilk defa flofrezee ve cartofrezee makinelerinde ürünler dondurarak yalnızca ihracata dönük üretimler yapmıştır. Türkiye 'de meyve ve sebzenin IQF sistemi ile dondurulmasında görev almıştır.

Daha sonraki yıllarda sektörde çeşitli kademelerde yöneticilikler yapmıştır. Son olarak Kerevitaş 'ın (Superfresh) Genel Müdürlüğünden 2004 yılında istifa ederek Nilüfer Gıda 'yı kurmuştur.

Nilüfer Gıda, Bursa ve civarında dondurulmuş gıda satış ve pazarlaması ile dağıtımını yaparak başladığı faaliyetlerine 2006 yılında; Gelibolu ' da kurulu daha önce TAT konserve' ye ait tesisi alarak üretim faaliyetlerine de başlamıştır. GERMİR markası ile dondurulmuş unlu mamül üretimine başlayan firmamız 2009 yılı itibariyle dondurulmuş meyve ve sebze üretimine başlamıştır.

Müşteri memnuniyetini en önde tutan ve ürünlerinde kaliteyi amaç edinen firmamız, her geçen gün büyümeye ve hizmetlerini arttırmaya devam etmektedir.